GTC obiecuje: korki na A1 w weekendy powinny być mniejsze

Polska
GTC obiecuje: korki na A1 w weekendy powinny być mniejsze
Polsat News

W tym roku korki na bramkach wjazdowych i zjazdowych na autostradzie A1 powinny być krótsze. Ma tak być m.in. dzięki rozbudowie placów poboru opłat w Nowej Wsi i Rusocinie i nowoczesnym terminalom płatniczym, które czas obsługi płatności kartami skróciły o 40 proc. - zapowiada zarządzająca pomorskim odcinkiem drogi firma GTC.

- Rozbudowane place poboru opłat zwiększyły przepustowość bramek zjazdowych w Nowej Wsi i Rusocinie o 300 pojazdów na godzinę. Obecna przepustowość bramek w Rusocinie to 1,5 tys. pojazdów na godzinę, a w Nowej Wsi 1,2 tys. - powiedziała Anna Kordecka, rzeczniczka firmy Gdańsk Transport Company (GTC), która zarządza odcinkiem autostrady A1 z Gdańska do Torunia.

 

Dodała, że dzięki nowoczesnym terminalom płatniczym na wszystkich bramkach czas obsługi płatności kartami skrócił się o 40 proc. Podobnie jak w ubiegłym roku, w okresach wzmożonego ruchu włączana będzie też funkcja automatycznego wydawania biletów na wjeździe na autostradę;  zwiększa to przepustowość bramek o 20-30 proc.

 

Rzeczniczka GTC zapowiada także, że o dodatkowe 700 pojazdów na godzinę można zwiększyć przepustowość bramek zarówno w Nowej Wsi, jak i w Rusocinie poprzez wykorzystanie nowych bramek zjazdowych jako wjazdowe; np. w Nowej Wsi bramki wjazdowe przy wykorzystaniu wszystkich możliwych usprawnień mogą obsłużyć nawet ponad 2,1 tys. pojazdów na godzinę.

 

Obciążenie w długi weekend

 

W najbliższy piątek na bramkach wjazdowych w Rusocinie i Nowej Wsi rozdawane będą ulotki z informacjami o szacowanych godzinach, w jakich spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu w długi weekend. Przykładowo jadąc do Gdańska wjazd w Nowej Wsi będzie obciążony w piątek (29.04) w godzinach 14:00 – 22:00, a zjazd w drugą stronę we wtorek w godzinach 13:00 - 22:00.

 

Dokładne informacje można znaleźć tutaj.

 

Czynna jest też infolinia operatora - numer 58 530 66 89.

 

Według danych GTC w ubiegłym roku 30 kwietnia A1 przejechało 59 tys. pojazdów, a 3 maja - 48 tys. Obecnie średnio w ciągu doby przejeżdża nią ok. 40 tys. samochodów.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie