90-letni były senator wychodzi za mąż za 40-latka

Świat
90-letni były senator wychodzi za mąż za 40-latka
Facebook.com/harris.wofford?fref=ts

Harris Wofford to były senator Pensylwanii (północny-wschód USA). Był już żonaty, z kobietą, z którą spędził 48 lat swojego życia. Teraz zakochał się ponownie - w mężczyźnie młodszym od siebie o 50 lat.

Żona Wofforda (Clare Lindgren) zmarła w 1996 roku na białaczkę. Na łamach "New York Times" polityk zaznacza, że "myślał wówczas iż już nigdy w życiu nie będzie mu dane się zakochać, ale po 5 latach wszystko się zmieniło".

 

Wtedy właśnie poznał swojego nowego partnera Matthew Charltona i zakochał się. - Nasze rodziny zaakceptowały fakt, że jesteśmy razem, ale nigdy nie przypuszczałem, że małżeństwa homoseksualne w Stanach Zjednoczonych naprawdę będą legalne - przyznał.

 

"Nie kategoryzuję ludzi"

 

- Ludzi, których kocham, nie kategoryzuję ze względu na płeć. Pół wieku przeżyłem ze wspaniałą kobietą, a teraz mam szczęście zakochać się po raz drugi - napisał Wofford.

 

Wofford był senatorem Pensylwanii w latach 1991-1995. Swoją żonę Claire poznał w trakcie służby w amerykańskiej armii, podczas II wojny światowej. W przeszłości był m.in. doradcą 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennediego, oraz Martina Lutera Kinga Juniora. Obecnie pisze dla "New York Timesa".

 

 

polsatnews.pl, cnn.com

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie