Kukiz: nagonka rozpętała się na dobre. System chce nas zniszczyć

Polska
Kukiz: nagonka rozpętała się na dobre. System chce nas zniszczyć
Polsat News

"Co nas nie zabije to nas wzmocni. Nagonka na Kukiz'15 rozpętała się na dobre i to do granic absurdu. Od samego początku kształtowania się Ruchu mamy do czynienia z medialną manipulacją, kłamstwem i pomówieniami. Za wszelką cenę System chce nas zniszczyć" - napisał Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku. Odniósł się w ten sposób do ostatnich wydarzeń wokół klubu poselskiego Kukiz'15.

Przypomnijmy w czwartek w internecie ujawniono nagranie prywatnej rozmowy, na którym lider Kukiz'15 Paweł Kukiz m.in. w nieparlamentarnych słowach wypowiadał się o działaczu Ruchu Narodowego Arturze Zawiszy.

 

W sobotę Rada Polityczna Ruchu Narodowego zarekomendowała swoim posłom opuszczenie klubu Kukiz'15. Zrobił tak jednak tylko Robert Winnicki. - Ruch Narodowy nigdy nie zrezygnował i nie zrezygnuje z podmiotowości na scenie politycznej - mówił Winnicki.

 

Przedstawiciele Ruchu Narodowego przekonywali w sobotę, że ujawnienie tzw. taśm Kukiza było tylko tłem, a nie głównym powodem, dla którego władze RN wydały taką rekomendację dla swoich posłów.

 

Przypomnijmy również, że kilka dni wcześniej, w wyniku "głosowania na dwie ręce", klub Kukiz'15 opuścili Małgorzata Zwiercan i Kornel Morawiecki.

 

 

Muzyk w zamieszonym poście wymienia postulaty swojego ugrupowania i podkreśla, że jego ugrupowanie "jest jedyną opcją domagającą się zmian ustrojowych" i "odebrania partiom ich przywilejów".

 

"Wszystkie nasze postulaty są bezwarunkowo odrzucane, bo ich wprowadzenie w życie oznaczałoby dla partycypujących w Systemie partii koniec 'miodowych lat'. Dla wszystkich - od PO po PiS. Porażający jest stopień zindoktrynowania przez System Obywateli" -  napisał.

 

polsatnews.pl

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie