Fińscy listonosze będą... kosić trawniki. Bo listów jest za mało

Świat
Fińscy listonosze będą... kosić trawniki. Bo listów jest za mało
heipei/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Narodowy operator pocztowy w Finlandii zmaga się ze spadkiem zapotrzebowania na swoje tradycyjne usługi. W związku z tym listonosze we wtorki, kiedy zazwyczaj jest najmniej listów do doręczenia, będą odpłatnie kosić trawniki chętnym klientom.

Należąca do państwa firma Posti oferuje zainteresowanym cotygodniowy serwis koszenia trawników. Do wyboru są dwa warianty usługi - w pierwszym listonosz kosi trawę przez 30 minut, a w drugim przez godzinę.

 

W przypadku półgodzinnych, cotygodniowych sesji, klient będzie musiał płacić w skali miesiąca 65 euro. Ponadto będzie musiał sam zapewnić kosiarkę listonoszowi.

 

Oddolna akcja

 

Według menedżerki z Posti, Anu Punoli, pomysł z koszeniem trawy wyszedł od samych listonoszy. - Staraliśmy się wymyślić, co możemy zrobić, żeby ułatwić ludziom życie - powiedziała.

 

Chętni pracownicy poczty sami zgłosili się do pracy w dodatkowy sposób. Usługa będzie dostępna w całym kraju od maja do sierpnia.

 

Z pomysłu pocztowców nie jest jednak zadowolona grupa reprezentująca pracowników obsługujących fińskie posiadłości. Jej przedstawiciele twierdzą, że pracownicy poczty nie mają odpowiednich kwalifikacji.

 

BBC

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze