Wciąż ostry spór o TK i głosowanie "na dwie ręce". Politycy PiS i PO w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Wciąż ostry spór o TK i głosowanie "na dwie ręce". Politycy PiS i PO w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

- Będzie sprawiedliwość i ona osłoni przed pychą możnych tego świata - tak powiedział prezes TK Andrzej Rzepliński podczas zgromadzenie ogólnego sędziów Trybunału. Sejm wybrał natomiast nowego sędziego TK, a w trakcie tego wybory miało miejsce głosowanie na dwie ręce. M.in. o tych sprawach rozmawiać będą Adam Szejnfeld z PO i Jacek Żalek z PiS w programie "Gość Wydarzeń" o 19.15.

Program poprowadzi Joanna Wrześniewska-Sieger.


Opozycja podważa sejmowe głosowanie nad wyborem sędziego TK, a prezydent po zapewnieniach marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o skuteczności uchwały, poinformował, że przyjmie od prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego ślubowanie. To będzie jeden z tematów rozmowy z politykami.


Natomiast dziś pojawiły się w internecie nagrania prywatnej rozmowy Pawła Kukiza dotyczącej działaczy Ruchu Narodowego . Odpowiedzialny za ich publikację zarzuca Kukizowi, że "zdradził wyborców o poglądach patriotyczno-prawicowych". Dowodem mają być ostre słowa Kukiza pod adresem narodowców.


Gościem „Wydarzeń” o 22.00 będzie Piotr Apel, poseł Kukiz’15.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Joanna Wrześniewska-Sieger przedstawi je w programie.
 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie