"Taśmy Kukiza": polityk ostro o Arturze Zawiszy. Rozwód z Ruchem Narodowym wisi w powietrzu

Polska
"Taśmy Kukiza": polityk ostro o Arturze Zawiszy. Rozwód z Ruchem Narodowym wisi w powietrzu
Polsat News

Paweł Kukiz potwierdził autentyczność nagrań jego prywatnej rozmowy o działaczach Ruchu Narodowego, które pojawiły się w sieci. Współpraca narodowców z klubem Kukiz'15 może być przez to zagrożona. Zapowiedział to w piątek prezes Ruchu Narodowego i poseł Kukiz’15, Robert Winnicki. W sobotę zbiera się rada polityczna Ruchu Narodowego, która zajmie się m.in. sprawą taśm.

Fragment wypowiedzi Kukiza opublikowano na Facebook’owym profilu "Kukiz Nas Zdradził".

 

"Nienawidzę Zawiszy, jak go widzę, to k…a białej gorączki dostaję (...) tych psychopatów co mówią, że należy żydów mordować, albo murzyna zastrzelić, dostaje białej gorączki. Jak za mną chodził...nie nagrywasz mam nadzieję? - Nie nagrywam. - (...) Jak za mną jeździł ten s…syn Zawisza, wszędzie, i u tego Jakubiaka, (...) chciałem w…ć mu..." - słychać w nagraniu.

 

Autor profilu, który upublicznił taśmę, zarzuca Kukizowi, że "zdradził wyborców o poglądach patriotyczno-prawicowych".

 

Nagranie wywołało oburzenie członków Ruchu Narodowego. Pierwszy odniósł się do nich Artur Zawisza. - Co do bycia "sku…nem", którego pan Paweł Kukiz "nienawidzi" i któremu chciał "wyp…ić", to ludzkich uczuć nie będę komentował, bo to zostawiam psychologom. Secundo, co do "mordowania Żydów" i "zastrzelenia Murzynów", to odsyłam do moich licznych wypowiedzi pisanych i mówionych, które są powszechnie dostępne w internecie, z których jednak żadna nie dotyczy takich zagadnień - napisał na FB wiceprzewodniczący Ruchu Narodowego.

 

  

Różnice światopoglądowe

 

W wyborach parlamentarnych z list Kukiz’15 do Sejmu dostało się kilka osób związanych z Ruchem Narodowym. Wśród nich Robert Winnicki, Adam Andruszkiewicz, szef Młodzieży Wszechpolskiej, Sylwester Chruszcz, były europoseł Ligi Polskich Rodzin.

 

Współpraca w Sejmie pokazuje jednak, że narodowcy i politycy Kukiz'15 różnią się w wielu kwestiach, w tym ws. aborcji.  

 

Z tego powodu, jak powiedział Winnicki, w sobotę rada polityczna Ruchu Narodowego zastanowi się nad "całokształtem funkcjonowania ruchu w klubie Kukiz’15".

 

- Jeśli się okaże, że ta wypowiedź jest autentyczna, oczekiwalibyśmy wyjaśnień i elementarnych przeprosin w stosunku do Artura Zawiszy - powiedział prezes RN. Dodał, że wypowiadane przez Kukiza niecenzuralne opinie pod adresem Zawiszy są "krzywdzące" i "niesmaczne".

 

Kukiz: ja nie jestem dyplomatą

 

Paweł Kukiz odniósł się do opublikowanych w sieci nagrań w rozmowie z serwisem kresy.pl. Przyznał, że nagranie jest prawdziwe. Podkreślił jednak, że bardzo ceni Młodzież Wszechpolską, z którą świetnie mu się współpracuje. - To jest grupa patriotów i nadziei dla Polski – powiedział. Komentując nagraną rozmowę stwierdził, że naganne było "okraszenie" wypowiedzi "językiem podwórkowym". - Proszę pamiętać, że ja nie jestem dyplomatą - dodał.

 

Ujawniona rozmowa miała zostać zarejestrowana pod koniec lata ubiegłego roku. Kukiz podkreślił, że nagraniach zostały zarejestrowane nieoficjalnie. Ich ujawnienie jest, jego zdaniem, atakiem na ugrupowanie ze strony "systemu, który próbuje wykorzystać sytuację - zarówno ze strony liberalnej, jak i PiS".

 

Obecnie klub Kukiz'15 liczy 38 członków.

 

polsatnews.pl

 

jak/dro/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie