Świat oddaje hołd Prince’owi. Pożegnanie w kolorze "purple"

Świat
Świat oddaje hołd Prince’owi. Pożegnanie w kolorze "purple"
The New Yorker

"New Yorker" kilkanaście godzin po śmierci Prince’a pokazał okładkę kolejnego numeru gazety, który ukaże się 2 maja. Fioletowa "jedynka" tygodnika ma być hołdem dla wykonawcy. Takich gestów na całym świecie jest więcej. Wieża Eiffla w kolorze fioletowym, podświetlony miejski ratusz w San Francisco, czy Empire State Building w odcieniu "purple", to niektóre z dowodów uznania dla zmarłego gwiazdora.

Znany piosenkarz, gwiazda muzyki pop Prince został w czwartek znaleziony martwy w swoim domu w Chanhassen w stanie Minnesota. Tuż po tym, jak wieść o śmierci muzyka została potwierdzona przez jego agentkę, nie tylko internauci zaczęli oddawać Prince’owi hołd.

 

Za temat przewodni aktów uznania dla amerykańskiego gwiazdora, uznawanego za jednego z największych wizjonerów i przy okazji ekscentryków światowych scen, służy kolor fioletowy. Wszak to ballada "Purple Rain" pochodząca z albumu o tym samym tytule, której premiera miała miejsce 26 września 1984 roku, przez ponad trzydzieści lat była znakiem rozpoznawczym Prince’a i jego największym światowym hitem.

 

Piosenka po raz pierwszy została wykonana w klubie First Avenue w Minneapolis. Między innymi dlatego światła kabiny samolotu linii Delta, lecącego w czwartek z Los Angeles do Minneapolis, zmieniły swoją barwę na fioletową.

 

Elewacja miejskiego ratusza w San Francisco także została podświetlona:

 

Tak wyglądała w czwartek wieczorem Wieża Eiffla:

 

Nowy Jork również upamiętnił muzyka w kolorze "purple":

  

 

 

 

Wodospad Niagara po raz pierwszy w takim wydaniu:

 

Fioletowy most w Portland:

 

Studio telewizji Fox 5 zmieniło swe barwy:

A tak wyglądało pożegnanie Prince'a w Glasgow:

 

 

polsatnews.pl

jak/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie