Powstał teledysk dla niesłyszących na Światowe Dni Młodzieży

Polska
Powstał teledysk dla niesłyszących na Światowe Dni Młodzieży
PAP/Jacek Bednarczyk

W projekcie uczestniczyło łącznie ponad 40 osób - słyszących, słabosłyszących i niesłyszących. Hymn ŚDM w Krakowie w języku migowym przygotowała Fundacja FONIS z Wrocławia. - Język migowy w poszczególnych krajach różni się od siebie, ale część znaków jest uniwersalna, więc wielu pielgrzymów z innych państw będzie w stanie go zrozumieć - zapewniała polsatnews.pl prezes fundacji Renata Maciejewska.

Maciejewska przyznała, że sam pomysł przygotowania takiego teledysku wyszedł od podopiecznych fundacji, gdyż wielu z nich osobiście wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

 

- W naszym gronie mamy jednego niesłyszącego aktora i to on nadzorował prace. Najpierw prowadziliśmy warsztaty z tłumaczeniem tekstu na język migowy, potem wybraliśmy osoby do migania zwrotek i nagraliśmy je, a na koniec dograliśmy refren - wyjaśniła Renata Maciejewska.

 

- Projekt tego typu to rzeczywiście nowość, tym bardziej dla nas. Fundacja FONIS ma dopiero rok i była to nasza pierwsza tak duża inicjatywa. Osoba, która montowała teledysk również jest niesłysząca, ale pomagali jej nasi wolontariusze, więc końcowy efekt jest dla nas bardzo zadowalający - podsumowała.

 

 

polsatnews.pl

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie