"Naga oszustka" złapana. Grozi jej do 8 lat więzienia

Polska
"Naga oszustka" złapana. Grozi jej do 8 lat więzienia
Dolnośląska Policja

Policjanci zatrzymali mieszkankę Wrocławia podejrzaną o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy metodą na "kuriera". 19-latka rozbierała się na klatce schodowej, dzwoniła do drzwi i przedstawiała się jako nowa sąsiadka. Następnie prosiła o pożyczenie pieniędzy, twierdząc, że przyjechał do niej kurier z paczką, a jej zatrzasnęły się drzwi do mieszkania i nie ma jak zapłacić za przesyłkę.

19-latka wchodziła do przypadkowych budynków wrocławskiej dzielnicy Ołbin. Kobieta zdejmowała pewne elementy odzieży (np. kurtkę, buty, skarpetki), pozostawiając je na klatce schodowej, a następnie dzwoniła do przypadkowych drzwi.

 

Osobie otwierającej drzwi przedstawiała się jako sąsiadka, która zaledwie kilka dni wcześniej wprowadziła się do jednego z mieszkań na tej klatce schodowej. Mieszkańców zwykle prosiła o pożyczenie kilkudziesięciu złotych.

 

"Naga oszustka" usłyszała dwa  zarzuty: usiłowania i dokonania oszustwa. Była już wcześniej notowana za przestępstwa przeciwko mieniu. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Młodej kobiecie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Poszukują m.in. kolejnych osób, które w podobny sposób zostały oszukane.

 

polsatnews.pl

wjk/am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze