Donald Tusk obchodzi 59. urodziny. Za życzenia podziękował publikując zdjęcie... konia

Polska
Donald Tusk obchodzi 59. urodziny. Za życzenia podziękował publikując zdjęcie... konia
twitter.com/donaldtusk

Były premier i obecny przewodniczący Rady Europejskiej podziękował za urodzinowe życzenia na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Dołączone zdjęcie wywołało liczne komentarze.

Donald Tusk z polityką związany jest od czasów studenckich. Ukończył historię na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. To twórca i wieloletni lider Platformy Obywatelskiej. W ostatnim czasie piastuje stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Od 1 grudnia 2014 roku stoi na czele Rady Europejskiej. Obecnie mieszka na stałe  z żoną w Brukseli.

 

Były premier na swoim profilu na Twitterze podziękował "wszystkim straceńcom i ryzykantom" za publicznie żłożone mu życzenia urodzinowe.

 

 

 

Pod wpisem szefa Rady Europejskiej szybko pojawiła się lawina komenatrzy.

 

 

W jednym z wywiadów udzielonym dwutygodnikowi  VIVA! opowiadał o swoim życiu prywatnym. Podkreślił, że "wyraźnie oddziela kalkulacje od emocji". "Polityka to kalkulacja właśnie, gra. W polityce kluczem jest władza. Natomiast w rodzinie – dokładnie odwrotnie. Jeśli chcesz władać domem, to znaczy, że ci odbiło i może się to nieszczęśliwie zakończyć. (...) Wszystkie pieniądze oddaję żonie. I to ona decyduje o najważniejszych wydatkach" - mówił.

 

polsatnews.pl 

wjk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie