Po raz pierwszy więcej PIT-ów elektronicznych niż papierowych

Biznes
Po raz pierwszy więcej PIT-ów elektronicznych niż papierowych
Ministerstwo Finansów

Liczba rocznych zeznań podatkowych osób fizycznych złożonych przez internet jest wyższa niż liczba deklaracji papierowych. Porównanie dotyczy pierwszych kwartałów z poszczególnych lat. W tym roku udział PIT-ów elektronicznych wyniósł 52 proc.

Do 20 kwietnia 2016 roku Polacy złożyli już ponad 6 mln 600 tys. ePIT-ów. - Biorąc pod uwagę dzienny przyrost liczby elektronicznych zeznań w ostatnich dniach spodziewamy się rekordowego wyniku i przekroczenia 8 milionów e-PIT-ów - stwierdził  wiceminister finansów Leszek Skiba.

 

W 2010 roku (zeznania podatkowe za 2009 rok) przez internet rozliczyło się 328 tys. podatników, czyli zaledwie 2 proc. składających PIT. W ubiegłym roku, ePIT-ów było  7 mln 410 tys., co stanowiło 40 proc. wszystkich rozliczeń.

 

statistyka PIT

 

Ministerstwo Finansów udostępnia też Polakom na specjalnym portalu PIT-y wypełnione dla nich wstępnie przez urząd skarbowy. Takie wypełnione zeznanie wystarczy zatwierdzić kliknięciem i odesłać fiskusowi przez internet.


Jednak osoby, które rozliczają się wspólnie z małżonkiem, dzieckiem, czy zamierzają skorzystać z ulg lub przekazać 1 proc. na organizacje pożtku publicznego, muszą to już samodzielnie uwzględnić w tym PIT przygotowanym przez skarbówkę.


Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

 

polsatnews.pl, infografika: ministerstwo finansów

 

ptw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie