Królowa świętuje, internauci prześcigają się w zamieszczaniu ciekawostek. "Kochamy ją"

Świat
Królowa świętuje, internauci prześcigają się w zamieszczaniu ciekawostek. "Kochamy ją"
Twitter.com

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II świętuje w czwartek 90. urodziny. Z okazji tej rocznicy użytkownicy sieci na całym świecie publikują na portalach społecznościowych zdjęcia, fakty oraz ciekawostki z życia monarchini. Informują m.in. ile państw odwiedziła w czasie swojego panowania, kiedy wysłała pierwszą wiadomość e-mail, a także czym zajmowała się w wojsku.

21 kwietnia przypada rocznica urodzin Elżbiety II. Tradycyjne i oficjalne uroczystości państwowe Pałac Buckingham obchodzi zwykle w drugą sobotę czerwca. W tym roku uroczystości odbędą się 11 czerwca. Nie przeszkadza to jednak zwykłym Brytyjczykom, którzy nie omijają okazji do złożenia królowej życzeń.

 

 

Fani królowej zawsze starali się o nawiązanie z nią kontaktu. Informuje o tym m.in. użytkownik BritishMonarchy, który podkreśla, że podczas jej panowania, Elżbieta II otrzymała niemal 4 miliony różnego rodzaju wiadomości.

 

 

W środę w internecie pojawiło się zdjęcie rodziny królewskiej: Elżbiety II oraz trzech następców tronu. Pierwszego w kolejce do korony księcia Karola (po lewej), jego najstarszego syna Williama (po prawej), oraz małego George. Serca internautów podbił oczywiście ten ostatni, który w uroczym ubranku - z racji niskiego wzrostu - ustawiony został na podstawce.

 

Zdjęcia królowej wraz z synem, wnukiem i prawnukiem nie ukazują się zbyt często. Ostatnia tego typu fotografia wykonana została 3 lata temu z okazji chrzcin księcia.

 

 

Kanadyjskie "cbcdocs" przypomniało m.in. że w marcu 1945 roku podczas II wojny światowej, królowa wzięła udział w specjalnym przeszkoleniu wojskowym. W tym czasie uczyła się, jak być kierowcą wojskowej ciężarówki, zmieniać w niej opony i naprawiać silnik.

 

 

 

Rdzinne zdjęcie i 90. rocznica urodzin Królowej Elżbiety II staną się tematami nowych znaczków pocztowych.

 

 

Uwielbiający głowę swojego państwa Brytyjczycy, zamieszczają w sieci m.in. filmiki z przygotowań do spotkań z królową Elżbietą II.

 

 

Przedstawiciele Pałacu Buckingham zamieścili w sieci niepublikowane dotąd zdjęcia królowej.

 

Pojawiły się też ilustracje tego, jak na przestrzeni lat zmieniał się wyglą monarchini.

 

Światowe media przypominają też mnogość charakterystycznych dla Elżbiety II strojów oraz kapeluszy.

 

Z okazji urodzin na tysiącach profili na Instagramie, pojawiły się zdjęcia ze specjalną dedykacją.

 

 

Instagram.com/mrartpride

 

"To kobieta, która od dekad bezinteresowanie służy swojemu krajowi" - napisała na Twitterze Alexandra Churchill, dołączając kilka ciekawych zdjęć królowej.

 

 

Życzenia brytyjskiej królowej za pośrednictwem Twittera złożył także prezydent Andrzej Duda.

 

 

W sieci pojawiły się również dziesiątki zdjęć z dzieciństwa, oraz młodzieńczych lat monarchini.

 

.

Z okazji urodzin, w internecie naleźć też można dziesiątki ciekawostek dot. m.in. tego, że podczas oficjalnych wizyt królowa odwiedziła już 116 państw na całym świecie, w 1976 roku wysłała swojego pierwszego e-maila, a podczas całego okresu panowania, wręczyła zasłużonym osobom i instytucjom już ponad 400 tys. odznaczeń.

 

 

polsatnews.pl, Fot. Twitter.com

Patryk Osowski/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze