Audyt MON: kupili m.in. 10 tys. tablic Mendelejewa

Polska
Audyt MON: kupili m.in. 10 tys. tablic Mendelejewa
Polsat News

Z audytu Ministerstwa Obrony Narodowej za lata 2010-2015 wynika, że resort miał wydać w tym czasie na działania promocyjne aż 31 mln zł. Część z tych pieniędzy miano przeznaczyć np. na zakup 21 tys. tablic matematyczno-fizycznych, oraz 10 tys. tablic Mendelejewa. W piątek o godz. 7:35 sprawę tę skomentuje na antenie Polsat News były szef MON Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.

W audycie, do którego dotarła Telewizja Republika, a który nie został jeszcze publicznie udostępniony przez resort, padają informacje o licznych nieprawidłowościach jakie miały m w wydatkach MON.

 

Wymienione są wśród nich m.in. wydatki na stary sprzęt np. czołgi Leopard, na moździerze bez amunicji, zakupy sprzętów, które nie są kompatybilne z dotychczasowymi zasobami armii, oraz zawieranie niekorzystnych umów.

 

Tomasz Siemoniak, który w latach 2011-2015 kierował ministerstwem obrony narodowej napisał już na Twitterze, że "przez 4 lata walczył z korupcją i różnymi absurdami w MON i jeśli sprawa z tablicami to prawda, to jest to oczywiście skandal".

 

W piątek skomentuje tę sprawę w programie "Nowy Dzień z Polsat News".

 

polsatnews.pl, TelewizjaRepublika

po/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie