Urodzinowy prezent dla Rzymu. Nowe oświetlenie Forum Romanum

Świat
Urodzinowy prezent dla Rzymu. Nowe oświetlenie Forum Romanum
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Flickr/Alexandre Delbos/CC BY 2.0

Nocne zwiedzanie centrum Rzymu stało się tak atrakcyjne, jak nigdy dotąd. To zasługa nowego sugestywnego oświetlenia Forum Romanum, zainstalowanego przed urodzinami miasta. Piękno starożytnych ruin ukazuje 450 lamp LED.

Instalacja systemu oświetlenia została ukończona tuż przed pełnią sezonu turystycznego i przed czwartkowymi 2769 urodzinami Rzymu, założonego według legendy przez Romulusa. Święto to jest zawsze hucznie obchodzone we włoskiej stolicy.


Nadzwyczajna iluminacja to, jak podkreślają władze, specjalny prezent dla turystów, ale także dla mieszkańców Wiecznego Miasta, którzy na nowo mogą odkryć starożytne ruiny, łuki triumfalne oraz kolumny majestatycznej świątyni Saturna, świątynię Westy oraz Antonina i Faustyny.


Oświetlone Forum Romanum można podziwiać z Kapitolu i alei Fori Imperiali, ale także spacerując po jego terenie, co jest kolejną przygotowaną atrakcją turystyczną. Od 22 kwietnia do końca października w każdy piątek organizowane będzie nocne zwiedzanie.


Przed rokiem, z okazji 2768 urodzin miasta rzymianie otrzymali podobny świetlny prezent. Zainaugurowano wtedy oświetlenie alei Fori Imperiali i znajdujących się wzdłuż niej skarbów archeologii. System iluminacji opracował tam trzykrotny laureat nagrody Oscara, operator filmowy Vittorio Storaro.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze