Prezydent: silną markę buduje dobre współdziałanie pracodawcy z pracownikami

Polska
Prezydent: silną markę buduje dobre współdziałanie pracodawcy z pracownikami
PAP/Rafał Guz

- Nie da się zbudować silnej marki na konflikcie między pracodawcą a pracownikami. Można to zrobić tylko poprzez dobre współdziałanie między nimi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w środę uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Konkurs organizowany jest przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem honorowym prezydenta. W uroczystości wręczenia certyfikatów pracodawcom wziął udział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

 

Andrzej Duda przypomniał, że gdy nagroda była wręczana po raz pierwszy, honorowy patronat nad nią miał prezydent Lech Kaczyński. - Ta nagroda była dla niego bardzo ważna, był ogromnie uradowany tą inicjatywą. Uważał, że ta nagroda jest niezwykle pożyteczna przede wszystkim dla kraju, ponieważ ustanawia wzorce dobrej firmy, dobrego współdziałania pomiędzy pracodawcą a pracownikami, co - jak podkreślał - jest gwarancją sukcesu - powiedział prezydent. Andrzej Duda dodał, że Lech Kaczyński był człowiekiem Solidarności i profesorem, który specjalizował się w prawie pracy.

 

Satysfakcja pracowników

 

Prezydent zaznaczył, że nagroda "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" mogłaby się również nazywać "Nowoczesny Pracodawca". - Nie mam żadnej wątpliwości, że właśnie nowoczesnym pracodawcą jest ten, który czyni wszystko, zarządzając swoją firmą, zakładem, przedsięwzięciem gospodarczym, w taki sposób, aby w jak największym stopniu również usatysfakcjonować pracowników - powiedział Andrzej Duda.

 

Według prezydenta oparte o wzajemny szacunek relacje między pracownikami a pracodawcą są niezwykle ważne dla budowania potencjału Polski w przestrzeni międzynarodowej. - Dlatego, że tylko w ten sposób, poprzez dobre współdziałanie pomiędzy pracodawcą a pracownikami, poprzez dobrze funkcjonujące zakłady pracy można budować silną markę. Nie da się zbudować silnej marki na konflikcie między pracodawcą a pracownikami - podkreślił Andrzej Duda.

 

Dobre praktyki w miejscach pracy

 

Celem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" jest promowanie dobrych praktyk w miejscu pracy oraz pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie