Potrącił 13-latka. Został schwytany dzięki pomocy internautów

Polska
Potrącił 13-latka. Został schwytany dzięki pomocy internautów
Polsat News

Dramat rozegrał się pod Lublinem. Mężczyzna jadący samochodem potrącił chłopca i uciekł z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania kierowca był pijany, ale twierdzi, że alkohol pił po wypadku. Dziecko utrzymywane jest w śpiączce farmakologicznej. - Byłem w szoku. Bardzo żałuję tego co się stało - powiedział sprawca wypadku.

W poniedziałkowy wieczór, gdy chłopiec wyjeżdżał na rowerze ze swojego podwórka, został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Kierowca jechał prawdopodobnie z niedozwoloną prędkością, bo po zderzeniu, rower leżał 2 metry od samochodu.

 

- Kierowca zatrzymał się tylko po to, by usunąć zniszczoną szybę, a potem zniknął - komentują świadkowie. Dziecko było reanimowane. Do szpitala ze wsi Krężnica Jara chłopca zabrał śmigłowiec.

 

Poszukiwania w sieci

 

Na miejscu wypadku do późna pracowali policjanci, ale do akcji wkroczyli też internauci. Nagranie z wideorejestratora z ucieczki, oraz informacja o poszukiwaniach szybko trafiły do sieci.

 

Ludzie przekazywali sobie informacje, gdzie widzieli samochód. Po kilku godzinach Tomasz S. został zatrzymany przez policję.

 

Mężczyźnie grozi 4,5 roku więzienia, ale na razie czeka go tymczasowy, 3-miesięczny areszt. Na pytanie jak się czuje, sprawca wypadku odpowiedział, że "bardzo źle i nikomu czegoś takiego nie życzy".

 

Polsat News

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie