Królowa Elżbieta szuka specjalisty od social media. Ile płaci?

Świat
Królowa Elżbieta szuka specjalisty od social media. Ile płaci?
PAP/EPA/Robert Perry

Biuro brytyjskiej rodziny królewskiej szuka pracownika, który zająłby się komunikacją i mediami społecznościowymi. Kandydat, który zdobędzie pracę na stanowisku Head of Digital Engagment (szef działu "zaangażowania cyfrowego") może liczyć na roczną pensję w wysokości do 50 tys. funtów i przywileje.

Rodzina królewska ma fanpage na Facebooku (ponad 2,5 mln lajków), konto na Twitterze (2,15 mln obserwujących,  YouTube (filmy obejrzano już ponad 55 mln razy) oraz stronę internetową i profil na Instagramie.


Nie dziwi więc, że do odpowiedzialnej roli "kierowania grupą specjalistów" rodzina królewska szuka osoby doświadczonej w obsłudze internetowego wizerunku.

 

33 dni urlopu i darmowe lancze


Osoba, która zostanie zatrudniona przez biuro może liczyć na pensję w wysokości 45-50 tys. funtów rocznie (ok 250 tys. złotych). Pensja to jednak nie wszystko, bo pracownikowi rodziny królewskiej będą przysługiwały 33 dni urlopu w ciągu roku oraz codzienne darmowe lancze.


Elżbieta II 21 kwietnia będzie obchodziła 90 urodziny. Brytyjska monarchini wydaje się być zainteresowana internetem i nowymi technologiami. W 1976 roku wysłała swojego pierwszego e-maila z brytyjskiej bazy wojskowej. Był to pierwszy przypadek, gdy monarcha przesłał list elektroniczny. Swoją stronę internetową otworzyła w 1997 roku. W 2007 roku ruszył kanał na Youtube, a w 2010 r. powstał królewski profil na Facebooku.

 

Poniżej - królowa wysyła pierwszego tweeta (2014 r.).

 

 

 

polsatnews.pl

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze