Komedia z Kasią Smutniak uhonorowana najważniejszą nagrodą filmową we Włoszech

Kultura
Komedia z Kasią Smutniak uhonorowana najważniejszą nagrodą filmową we Włoszech
PAP/EPA/Claudio Onorati

Włoski film "Perfetti sconosciuti" (Doskonali nieznajomi) w reżyserii Paolo Genovese z Kasią Smutniak w jednej z głównych ról otrzymał najważniejszą nagrodę filmową we Włoszech, David di Donatello. Przyznaje ją od 60 lat Akademia Filmowa w Rzymie.

Wręczana figurka to kopia rzeźby Dawid, dzieła artysty renesansu Donatella; stąd nazwa nagrody.

 

Film Genovese uznany za najlepszy podczas 60. edycji wręczenia nagrody wszedł na ekrany włoskich kin w lutym w prawie 500 kopiach i od początku miał rekordową widownię, a także znakomite recenzje. Poniżej jego oficjalny zwiastun.

 

 

 

W wielu chwalono szczególnie grę mieszkającej we Włoszech Kasi Smutniak, która jest w czołówce najlepszych aktorek w tym kraju. Gra w filmach najlepszych reżyserów, niedawno - u braci Taviani i Ferzana Ozpetka.

 

Sekrety ze smartfonów

 

"Doskonali nieznajomi" to współczesna, kameralna komedia, a jej głównymi rekwizytami są smartfony. Film rozgrywa się podczas jednego wieczoru w domu, gdzie na kolacji spotyka się grupa przyjaciół.

 

Pani domu, którą gra polska aktorka, proponuje, aby wszyscy obecni położyli na stół swoje telefony i podzielili się z resztą grupy wszystkim, co w nich jest, by dali do przeczytania innym wiadomości i czaty oraz by słuchali rozmów telefonicznych. Początkowo niewinna zabawa zamienia się w niebezpieczną grę.

 

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał autor słynnej "Gomorry" Matteo Garrone za "Pentameron", mroczny film osadzony w świecie magii i tajemnic z Salmą Hayek w roli głównej.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze