Ekwador: ratownicy wyciągnęli spod gruzów żywego mężczyznę

Świat
Ekwador: ratownicy wyciągnęli spod gruzów żywego mężczyznę
PAP/EPA/Christian Escobar Mora

Po sobotnim trzęsieniu ziemi w Ekwadorze ratownicy znaleźli żywego mężczyznę, który były uwięziony pod gruzami hotelu w mieście Portoviejo, jednym z najbardziej dotkniętych przez kataklizm - podała we wtorek agencja EFE. Miasto położone jest na zachodzie kraju.

Manager hotelu El Gato, Pablo Rafael Cordoba Canizares, został zlokalizowany w poniedziałek miejscowego czasu dzięki pomocy krewnego, ale zanim ekwadorscy i kolumbijscy ratownicy do niego dotarli, wyciągnęli spod gruzów zwłoki siedmiu osób. "Ale nigdy nie straciliśmy nadziei, że znajdziemy kogośżywego" - powiedział jeden z ratowników Carlos Cevallos.

 

Kolumbijski strażak Edison Morales określił uratowanie mężczyzny jako "najlepszą zapłatę za współpracę" z Ekwadorczykami.

 

W wyniku sobotniego trzęsienia ziemi o sile 7,8 w skali Richtera zginęło w Ekwadorze co najmniej 413 osób, a około 2,6 tys. zostało rannych. Rząd w Quito określa ten kataklizm jako najsilniejsze trzęsienie ziemi w kraju od 1979 roku, kiedy to 600 osób zginęło, a ok. 200 tys. odniosło obrażenia.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze