13-latek za kierownicą, obok pijana mama-prokurator. Zatrzymała ich policja

Polska
13-latek za kierownicą, obok pijana mama-prokurator. Zatrzymała ich policja
Polsat News

Drogówka zauważyła stojący na środku pustego skrzyżowania samochód z wyłączonym silnikiem. Na miejscu kierowcy siedział 13-letni chłopak, a na fotelu pasażera jego nietrzeźwa matka. 43-letnia prokurator odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Została zawieszona w czynnościach służbowych.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Dębowa Góra (woj. łódzkie). Samochód przykuł uwagę policjantów, ponieważ za kierownicą siedziała osoba bardzo niskiego wzrostu. - Po chwili ze strony pasażera wysiadła kobieta obeszła samochód dookoła i wsiadła za kierownicę. W tym czasie w środku ta niska osoba przesiadła się na fotel pasażera – powiedział Polsat News Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Policjanci podeszli do pojazdu i poprosili 43-latkę, aby zjechała na najbliższy parking. Tam chcieli sprawdzić jej stan trzeźwości. - Kobieta odmówiła badania alkomatem mimo podejrzeń policjantów. Z tego powodu została zabrana na pogotowie celem pobrania krwi - dodał oficer prasowy.

 

Wynik nie pozostawił złudzeń. - Stwierdzono obecność alkoholu w organizmie na poziomie 1,3 promila - podał Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Odpowie przed sądem

 

Pasażerem, który na początku siedział za kierownicą, okazał się 13-letni syn prokurator. Nie ma jednak dowodów, że prowadził pojazd. Mimo tego kobieta może liczyć się z poważnymi konsekwencjami. - Prokurator okręgowy podjął decyzję o zawieszeniu pani prokurator w czynnościach służbowych - dodał Kopania.

 

Kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez uprawnień. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie