Poszukiwany prezes zarządu Lotosu

Biznes
Poszukiwany prezes zarządu Lotosu
Lotos

Rada nadzorcza Lotosu ogłosiła w poniedziałek konkurs na stanowiska prezesa i trzech członków zarządu Grupy Lotos. 13 kwietnia odwołano dotychczasowego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza, który zajmował to stanowisko od 14 lat. Pełniącym obowiązki szefa firmy został Robert Pietryszyn, który zobowiązał się do pracy bez wynagrodzenia.

Poza prezesem zarządu rada nadzorcza chce wybrać członków zarządu do spraw operacyjnych, strategii i rozwoju oraz korporacyjnych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 4 maja.
 

Z ogłoszenia rady nadzorczej Lotosu wynika, że rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami potrwają od 9 do 13 maja.


W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza Lotosu odwołała ze stanowiska prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, powierzając funkcję p.o. prezesa Robertowi Pietryszynowi, szefowi rady nadzorczej spółki, do czasu powołania nowego prezesa, ale na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.


Z zarządu Grupy Lotos zostali odwołani również wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju Marek Sokołowski oraz wiceprezes ds. poszukiwawczo-wydobywczych Zbigniew Paszkowicz.

 

Prezes rekordzista - przetrwał sześciu premierów


Paweł Olechnowicz pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos od 12 marca 2002 roku. Był absolutnym rekordzistą wśród szefów dużych spółek należących do Skarbu Państwa. Przetrwał aż sześciu kolejnych premierów z SLD, PiS i PO.


Minister skarbu Dawid Jackiewicz komentując w ubiegłym tygodniu sprawę odwołania Olechnowicza ze stanowiska szefa Grupy Lotos, podkreślił: - Rada nadzorcza musiała gruntownie to przemyśleć i bierze za tę zmianę odpowiedzialność. Znając pana Pietryszyna, dynamikę jego działań, odwagę w podejmowaniu decyzji, ale też doświadczenie menadżerskie, nie mam obaw, by ta decyzja mogła w jakikolwiek sposób zaszkodzić spółce. Jestem o to spokojny.


- Jesteśmy bardzo zatroskani sytuacją w Lotosie, szukamy pomysłu jak wydobyć go z trudnej sytuacji finansowej, od wielu lat nie pobieramy dywidendy z tego powodu. Jestem przekonany, że niedługo usłyszycie państwo od nowych władz spółki plan stabilizacji finansowej tego podmiotu. Niewątpliwie - i powtarzam to z całą mocą - ta spółka potrzebuje wzmocnienia - mówił dziennikarzom szef MSP.


PAP, polsatnews.pl 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie