Mayweather kupił cztery luksusowe torby podróżne za 400 tys. dolarów

Sport
Mayweather kupił cztery luksusowe torby podróżne za 400 tys. dolarów
Flickr/So Max O/CC BY-ND 2.0

Słynny bokser Floyd Mayweather Jr. pochwalił się na jednym z portali społecznościowych wycieczką do Paryża w towarzystwie córki. Oprócz fotografii z najbardziej znanych miejsc ze stolicy Francji przywiózł cztery luksusowe torby podróżne za... 400 tys. dolarów.

Torby zostały wykonane ze skóry krokodyla. 39-letni były pięściarz, który karierę zakończył we wrześniu, znany jest z zamiłowania do dóbr materialnych najwyższej klasy oraz szastania pieniędzmi.

 

Jego flota samochodów i prywatny samolot warte są ponad 50 mln dolarów. Kilka miesięcy temu nabył dla siebie zegarek Hublota wysadzany diamentami za 1,1 miliona dol., a dla 16-letniego syna samochód o wartości około 50 tys. dolarów.

 

Mayweather Jr. był niepokonany na zawodowym ringu i odniósł 49 zwycięstw. W ostatnim pojedynku w Las Vegas wygrał jednogłośnie na punkty z rodakiem Andre Berto i obronił tytuły mistrza świata federacji WBC oraz WBA w kategorii półśredniej. Za tę walkę otrzymał 32 mln dolarów, ale w maju, w pojedynku okrzykniętym "walką stulecia", gdy pokonał na punkty inną gwiazdę zawodowych ringów Filipińczyka Manny'ego Pacquiao, jego konto wzbogaciło się o ponad 250 mln dolarów.

 

Z identycznym bilansem zwycięstw na ringu, ale z o wiele mniej imponującym stanem konta bankowego, kończył karierę legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zginął w katastrofie lotniczej w 1969 roku.

 

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie