Jezuita do narodowców: zostawcie swoje hasła daleko od Kościoła

Polska
Jezuita do narodowców: zostawcie swoje hasła daleko od Kościoła
Facebook/Grzegorz Kramer

Sztandar w chrześcijaństwie jest jeden i jest nim krzyż Pana Jezusa, nie zielona flaga - napisał jezuita Grzegorz Kramer na Facebooku. Odniósł się do niedzielnej mszy w białostockiej katedrze z okazji 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Narodowcy przynieśli flagi organizacji, a ksiądz odprawiający mszę określił ich jako "chemioterapię dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski".

"Ksiądz robiący tzw. bożą robotę  jest narażony na pokusę sukcesu: ilość ludzi, ilość przyklasków, przepraszam za tę szowinistyczną opinię: ale ksiądz jednak czuje dużą dumę, kiedy w kościele widzi przed sobą przede wszystkim mężczyzn - może mu się wydawać, że jest świetny" - napisał jezuita Grzegorz Kramer na swoim profilu na Facebooku.

 

Przestrzegł jednocześnie, że "ksiądz to nie bankier i nie może liczyć kolejnych cyferek". "Ksiądz to jest ktoś, kto przypomina Ewangelię, a ta z kolei mówi o konieczności umierania ziarna. Jest pokusą chcieć, by ziarno było mocne ludzką ideologią opartą na sile".


Wezwał narodowców by "zostawili swoje hasła daleko od Kościoła". "Zacznijcie głosić hasła Kościoła: oddać życie za drugiego (nie tylko swojego i nie tylko na transparencie) i wtedy dołączcie do nas" - zaapelował jezuita.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie