Darmowe cięcie włosów w Katowicach. Zrobią z nich peruki dla chorych dzieci

Polska
Darmowe cięcie włosów w Katowicach. Zrobią z nich peruki dla chorych dzieci
Fundacja WeGirls

Mieszkańcy Śląska mogą 23 i 24 kwietnia skorzystać bezpłatnego cięcia włosów w ramach akcji "Podaruj włos". Zebrane w ten sposób włosy przeznaczone zostaną na peruki dla dzieci, które są w trakcie chemio- i radioterapii. W charytatywnej akcji udział wezmą wszystkie zakłady fryzjerskie zlokalizowane w centrum handlowym Silesia w Katowicach.

Wypadnięcie włosów, będące konsekwencją chemio- lub radioterapii, a także innych chorób to dla wielu dzieci dodatkowy stres, który często kończy się utratą pewności siebie i wstydem. Nic więc dziwnego, że na całym świecie ofiarowywane są włosy, z których powstają tymczasowe peruki dla najmłodszych. 

 

Ścinania włosów na rzecz chorych dzieci


23 i 24 kwietnia w godz. od 13 do 18 w Silesia City Center odbędzie się wielka akcja ścinania włosów na rzecz chorych dzieci. To wspólna inicjatywa centrum handlowego oraz Fundacji Przyjaźni WeGirls, która prowadzi stałą zbiórkę włosów pod nazwą "Gest Przyjaźni".


Włosy ścinać będzie kilkunastu profesjonalnych fryzjerów z wszystkich salonów fryzjerskich zlokalizowanych w centrum handlowym. 


- Jeśli masz za długie włosy, zetnij je, a my chętnie je przygarniemy. Zebrane w ten sposób pukle zostaną następnie przekazane do specjalnej firmy perukarskiej, która wykona fryzury dla małych pacjentów, będących obecnie w trakcie chemio- lub radioterapii, ale także borykających się z łysieniem plackowatym - mówi Dominika Ptak z Fundacji Przyjaźni WeGirls.

 

NFZ tylko częściowo redunduje wykonanie peruk


Rodzin chorych dzieci często nie stać na zakup peruki. NFZ tylko po części refunduje ich wykonanie. Także samodzielne oddanie włosów np. przez mamę chorego dziecka może nie przynieść spodziewanych efektów. Proces produkcji peruki jest niezwykle skomplikowany i wymaga nieraz 4-7 dawców.


Włosy może oddać każdy, niezależnie od płci oraz wieku. Ważne jednak, by mieć odpowiednio długie włosy, ponieważ minimalna ilość, jaką można przekazać fundacji to 25cm. Włosy mogą być farbowane, choć nie powinny być zbyt mocno zniszczone czy tlenione. Lepiej, by były pozbawione odżywki i umyte, co ułatwia ich późniejszą obróbkę.

 

Darmowe strzyżenie, upominki i certyfikat


- Strzyżenie włosów w ramach akcji jest całkowicie bezpłatne - wyjaśnia polsatnews.pl Izabela Jędruch odpowiedzialna za promocję akcji. 

 

Każdego dnia pierwszych 15 darczyńców otrzyma zaproszenie na bezpłatne strzyżenie do jednego z salonów oraz poradę fryzjerską. Na pozostałe osoby, które zetną włosy czekają upominki. - Każdy otrzyma także imienny certyfikat poświadczający udział w akcji - dodaje Jędruch.


polsatnews.pl 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie