Caritas przekazała pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Świat
Caritas przekazała pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze
PAP/EPA/Mauricio Duenas Castadena

- Caritas Polska przekazała Ekwadorczykom 20 tys. euro oraz rozpoczyna zbiórkę środków na dalszą pomoc - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Caritas, Paweł Kęska.

- W sobotę, 16 kwietnie Ekwador został dotknięty trzęsieniem ziemi o sile 7,8 stopni Richtera. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu wynosi aktualnie 235 i wciąż rośnie, wiele osób jest zaginionych a ponad półtora tysiąca rannych. W dwumilionowej stolicy kraju są poważne zniszczenia, w państwie wprowadzono także stan wyjątkowy - przypomniał rzecznik Caritas.

 

Jak poinformował Kęska, sekretarz wykonawczy Caritas Ekwador Mauricio Lopez zwrócił się z apelem o pomoc do międzynarodowej wspólnoty Caritas. Caritas Internationalis powołała zespół interwencyjny rozpoczynający pracę w Ekwadorze.

 

Trwa zbiórka pieniędzy

 

Kęska dodał, że Caritas Polska, odpowiadając na apel o pomoc skierowany do wspólnoty międzynarodowej przez Caritas Ekwador i Caritas Internationalis, natychmiastowo przekazała ofiarom trzęsienia ziemi pierwszą pomoc i zbiera dalsze środki.

 

Aby pomóc ofiarom kataklizmu należy wysłać SMS z hasłem "Pomagam" na numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem Ekwador.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze