Zenit zagra z Trentino w finale LM siatkarzy

PAP/Jacek Bednarczyk

Włoski zespół Trentino Diatec w półfinale turnieju Final Four LM siatkarzy pokonał Cucine Lube Civitanova (także Włochy) 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) i zagra w niedzielę w finale z Zenitem Kazań. W spotkaniu o 3. miejsce Cucine zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Turniej jest rozgrywany w Tauron Arenie Kraków.

Oba zespoły z Italii ostatnio w rozgrywkach w swoim kraju nie prezentują się zbyt dobrze. W półfinale play off „SuperLega" Trentino przegrywa 0-2 z drużyną z Modeny, zaś Cucine Lube (także 0-2) z ekipą z Perugii. W fazie zasadniczej włoskiej ligi Diatec u siebie pokonał sobotniego rywala 3:2, zaś na wyjeździe przegrał 0:3.

Mecz, który obserwowało 10 000 widzów, dobrze rozpoczęło Cucine. Zespół ten prowadził 4:0, 8:3, ale szybko jego rywal odrobił straty. Było 10:10, zaś w drugiej części seta Trentinto przejęło inicjatywę, wygrywają do 19.

W drugiej odsłonie ostatni remis zanotowano dosyć wcześnie, 12:12. Potem prowadzenie objęło Trentino, które bez problemu przechyliło losy seta na swoja stronę. W trzecim secie widzowie nie mieli okazji przeżywać większych emocji.

W niedzielę o godz. 14.45 w spotkaniu o 3. miejsce Asseco Resovia (rzeszowianie przegrali 1:3 z Zenitem) zmierzy się z Cucine Lube. Finał Zenit - Trentino ma się rozpocząć o godz. 18.

Organizatorem Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy jest Resovia, ale turniej odbywa się w Krakowie.