Zderzenie trzech aut na Dolnym Śląsku. Są ranni

Polska
Zderzenie trzech aut na Dolnym Śląsku. Są ranni
Polsat News

Do poważnego wypadku pod Dzierżoniowem (woj. dolnośląskie) doszło w sobotę około godziny 15:00. – Pięć osób z obrażeniami trafiło do szpitala. Stan dwóch jest poważny – powiedział polsatnews.pl podinsp. Mariusz Furgała z dzierżoniowskiej policji.

Do zderzenia doszło na drodze wojewódzkiej 382 między Kluczową a Piławą Górną. - 51-letni mieszkaniec Dzierżoniowa kierujący fordem mondeo wyprzedzał kilka pojazdów. Gdy znajdował się już na przeciwległym do kierunku jazdy pasie, zauważył jadącego z naprzeciwka forda mondeo – poinformował podinsp. Furgała.

 

Mężczyzna, chcąc uniknąć wypadku, zjechał w prawo. Tam zderzył się z oplem tigrą, którym kierowała 27-letnia mieszkanka Wałbrzycha. - Uderzył również w drugiego forda, którym kierował 23-letni mieszkaniec Bystrzycy Kłodzkiej – wyjaśnił oficer prasowy.

 

Pięciu rannych

 

Na miejscu pracuje policja oraz osiem zastępów straży pożarnej. – Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Jednego z kierowców w poważnym stanie zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodał podinsp. Furgała.

 

Policja sprawdza, czy kierowcy byli pod wpływem alkoholu.

 

Droga była zablokowana przez trzy godziny. Po godz. 18:00 ruch na trasie został przywrócony.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie