Co czwarta Polka zdradza partnerowi hasło do smartfona

Technologie
Co czwarta Polka zdradza partnerowi hasło do smartfona
Flickr/Glenn3095/Public Domain 1.0

Kobiety dobrze czują się z zaawansowaną technologią. 60 proc. przyznaje się do posiadania dotykowego telefonu, a 40 proc. nie wyobraża już sobie bez niego życia - wynika z badania firmy PMR.

Polki rozpoczynają i kończą dzień ze smartfonem. Kobiety sięgają po niego rano, zanim jeszcze wstaną z łóżka - każdego dnia robi to niemal 30 proc. badanych. Przed pójściem spać w telefonie serfuje 42 proc. kobiet. Telefonu używają także wielokrotnie w ciągu dnia. Co dziesiątej pani smartfon towarzyszy nawet w łazience.

 

Poczta i zakupy


Kobiety wykorzystują telefon do przeglądania internetu - to codzienna czynność dla 73 proc. badanych, do sprawdzania poczty (67 proc.), korzystania z serwisów społecznościowych (62 proc.) oraz komunikatorów (47 proc.).


Telefon przejął on też rolę kalendarza (z tej aplikacji przynajmniej raz w tygodniu korzysta 8 na 10 badanych) oraz miejsca do przechowywania notatek (63 proc). Smartfon jest też narzędziem do robienia internetowych zakupów - do tego celu wykorzystuje go 78 proc. ankietowanych pań.

 

Partner zna hasło


Co czwarta badana przyznała, że zdecydowała się zdradzić hasło do swojego telefonu partnerowi.


Badanie zostało przeprowadzone przez firmę PMR na zlecenie Westwing Home & Living w dniach 3-6 listopada 2015 roku, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie 1010 pełnoletnich Polek korzystających z internetu co najmniej kilka razy w miesiącu. Grupa ta stanowi dwie trzecie populacji kobiet w Polsce.

 

wirtualnemedia.pl

ptw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie