Afganistan: wojsko zbombardowało pozycje Państwa Islamskiego

Świat
Afganistan: wojsko zbombardowało pozycje Państwa Islamskiego
Pixabay/ArmyAmber

Wojsko Afganistanu poinformowało w piątek o zbombardowaniu pozycji dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) na wschodzie kraju. Podczas nalotu sił powietrznych zginęło co najmniej 40 bojowników, a kilku zostało rannych.

Do ataku na islamistów doszło w czwartek wieczorem w okręgu Achin graniczącym z Pakistanem - poinformował rzecznik ministerstwa obrony generał Dawlat Waziri. Władze lokalne dodały natomiast, że nalot nastąpił, gdy odbywało się spotkanie bojowników.

 

Podkreślono, że większość zabitych dżihadystów pochodziła z zagranicy, a ich ciała zostały zabrane przez okoliczną ludność wiejską i następnie przekazane bojownikom z IS, którzy stacjonują w prowincji Nangarhar.

 

W tym regionie dochodzi od pewnego czasu do ciężkich walk między siłami rządowymi a islamistami z IS, w którego szeregach walczy wielu talibów rozczarowanych niepowodzeniami w walce z afgańskim rządem. We wtorek talibowi ogłosili jednak rozpoczęcie wiosennej ofensywy przeciwko siłom rządowym w Kabulu. Tegoroczną kampanię nazwano "Operacja Omar", dla uczczenia pamięci nieżyjącego od trzech lat przywódcy - mułły Omara.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie