"Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka". Kościół oferuje lek

Polska
"Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka". Kościół oferuje lek
sklep.stanislawbm.pl

"Lek duchowy sprzedawany bez recepty" trafił do internetowej apteki św. Stanisława. We wskazaniach do jego stosowania są: utrata dziecka, poronienie naturalne, poczucie winy, lęki i stany depresyjne, przerwanie ciąży oraz in vitro. Formuła leku jest nietypowa. Zestaw zawiera ulotkę pojednania z Bogiem, sobą i utraconym dzieckiem, ikonę Matki Bożej i modlitewnik "po utracie nienarodzonego".

- Pogrążony w żałobie rodzic nie potrzebuje pustych słów, ale czegoś, co da mu ukojenie i pomoże znieść cierpienie. Od frazesów ważniejsza jest obecność kogoś, kto zrozumie, wysłucha, wesprze i pocieszy, będzie towarzyszyć - mówi ksiądz Zygmunt Kosowski, dyrektor Wydawnictwa św. Stanisława BM.

 

Według ks. Kosowskiego, stąd wziął się pomysł na Consolatynę. "Consolator" z łacińskiego to właśnie pocieszyciel, towarzysz w cierpieniu. Zestaw przeznaczony jest do codziennego użytku o dowolnej porze dnia i nocy, a jego przedawkowanie nie jest możliwe.

 

Zaostrzenie kontra liberalizacja przepisów

 

W środę w Sejmie złożono wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy kobiety", który zamierza zbierać podpisy pod projektem liberalizującym przepisy dotyczące aborcji. Pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka twierdzi, że projekt daje możliwość legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży, zapewnia kobietom w ciąży pełną opiekę zdrowotną, daje dostęp do nowoczesnych metod antykoncepcji i wprowadza edukację seksualną w szkołach. Jest to odpowiedź na inicjatywę komitetu "Stop aborcji", który stara się o całkowity zakaz aborcji w Polsce.

 

Pod koniec marca prezydium Konferencji Episkopatu Polski opublikowało komunikat, w którym biskupi oświadczyli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję.

 

polsatnews.pl, ekai.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie