Wpadka posła PiS. Zobacz, jak skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego

Polska

- Jestem zszokowany, bo to jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji - w taki sposób wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Marek Suski skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego z listopada 2014 r. Sądził, że wypowiedział je któryś z polityków opozycji. Poseł był gościem programu "Tak czy Nie" w Polsat News.

Marek Suski wraz z europosłem PO Dariuszem Rosatim dyskutował o tym, czy głosowanie za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Polski było zdradą.

 

Prowadzący program Piotr Witwicki zacytował fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, jaki ukazał się w tygodniu "Wprost" w  listopadzie 2014 r. po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów samorządowych. Prezes PiS, komentując świetny wynik PSL (ostatecznie ludowcy uzyskali 23,68 proc. głosów - red.) stwierdził w nim, że jego partia podejmie działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji wokół wyborów, których wynik uznał za "niewiarygodne".

 

Kaczyński mówił wówczas także o ewentualnych działaniach PiS na forum europejskim, w przypadku gdyby efektu nie przyniosły kroki "przewidziane przez ustawę" w Polsce. Dziennikarz nie poinformował jednak kogo słowa cytuje.

 

"Panie pośle, przytoczyłem słowa Jarosława Kaczyńskiego"

 

- Będzie też akcja międzynarodowa w OBWE i Parlamencie Europejskim. Będziemy tam stawiać sprawę tego, że Polska przestała być państwem, które spełnia wymogi związane z członkostwem. Bo demokracja jest wymogiem  członkostwa w Unii Europejskiej  -  przytoczył fragment wywiadu Witwicki.

 

Poseł Suski  najprawdopodobniej uznał, że to wypowiedź któregoś z polityków opozycji na temat sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, komentując, że takie słowa "to dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji".

 

- Panie pośle, przytoczyłem słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2014 roku - oświadczył Witwicki.

 

- Widocznie wtedy była sytuacja taka, w której rzeczywiście to, co się w Polsce działo, chociażby podpalono budkę przed ambasadą rosyjską i mówiono, że zrobiły to duchowe dzieci PiS. Jeśli aresztuje się niewinnych ludzi, to demokracji nie było - stwierdził Suski.

 

- Przypomnę, że chodziło o wybory samorządowe - doprecyzował Witwicki.

 

- No, jeżeli dwadzieścia kilka procent uzyskuje partia, która we wszystkich sondażach miała 5 procent, to nie można powiedzieć, że wybory nie były sfałszowane - skomentował poseł PiS.

 

Polsat News

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie