Kancelaria Premiera potrzebuje powtórki z historii. Oto dowód

Polska
Kancelaria Premiera potrzebuje powtórki z historii. Oto dowód
Twitter

Internauci wychwycili i uwiecznili błąd, zanim Kancelaria Premiera się zorientowała. W poście umieszczonym przez KPRM w mediach społecznościowych oprócz informacji o tym, że "rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w których bierze udział premier Beata Szydło" znalazły się daty. Tyle, że za datę Chrztu Polski podano 996 rok.

Według historyków, Mieszko I przyjął chrzest 14 kwietnia 966 roku, w przypadającą wówczas Wielką Sobotę. Wiele wskazuje na to, że miejscem chrztu mogła być wyspa na jeziorze Lednica. Do dziś zachowały się na niej relikty pałacu książęcego z kaplicą, w której odkryto pozostałości dwóch gipsowych basenów chrzcielnych.

 

W związku z tym, że właśnie dziś rozpoczęły się centralne obchody jubileuszu, kancelaria premier Beaty Szydło postanowiła to odnotować i przygotowała okolicznościową grafikę. Pomysł świetny, gorzej z wykonaniem. Post z błędną datą został natychmiast zarchiwizowany przez internautów, którzy teraz udostępniają go sobie na Facebooku i Twitterze, co jest kolejnym dowodem na to, że internet nie wybacza wpadek.

 

 

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie