Czy głosowanie za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Polski było zdradą? - sonda programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy głosowanie za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Polski było zdradą? - sonda programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Czy to głosowanie było zdradą? - o tym w programie "Tak czy Nie" rozmawiali prof. Dariusz Rosati - były minister spraw zagranicznych, europoseł PO i Marek Suski - wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

PE wyraził w dokumencie poważne zaniepokojenie, że faktyczny paraliż TK zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności.

 

"Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane" - napisano w rezolucji.

 

Rezolucję poparła zdecydowana większość, bo 513 europosłów.

 

- Parlament Europejski jest parlamentem również Polski, nic dziwnego, że nasi partnerzy są zaniepokojeni tym, co się dzieje w Polsce. Ta rezolucja jest świadectwem prawdy, mówi w sposób obiektywny o tym, co się w Polsce dzieje. My nie boimy się i nigdy nie będziemy się bać głosować za prawdą - przekonywał Rafał Trzaskowski z PO.

 

- Opozycja totalna, sfrustrowana przegranymi wyborami, wykorzystała opinię Komisji Weneckiej do ataku na Polskę - powiedział natomiast w programie "Graffiti" w Polsat News minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem "posłowie PO, PSL i SLD, zagłosowali przeciwko Polsce".

 

W naszej sondzie spytaliśmy o to, czy głosowanie za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Polski było zdradą?

 

"Tak" odpowiedziało 67,9 proc. internautów. "Nie" - 32,1 proc.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

 

 

 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze