Rezolucja PE, chrzest Polski i raje podatkowe: "Nowy dzień z Polsat News" od 5:58.

Polska
Rezolucja PE, chrzest Polski i raje podatkowe: "Nowy dzień z Polsat News" od 5:58.
Polsat News

W środę Parlament Europejski przegłosował rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce. Wezwał w niej rząd polski do opublikowania wyroku TK i zrealizowania zaleceń Komisji Weneckiej. Na ten temat Bartosz Kurek w programie "Nowy dzień z Polsat News" będzie rozmawiał z Piotrem Apelem (Kukiz’15), Kamilą Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) i Januszem Lewandowskim (PO).

PKP Intercity uruchomi w czwartek wagony ze strefami ciszy. W "Nowym dniu z Polsat News" będzie można zobaczyć jak takie strefy wyglądają, a na ich temat wypowie się Beata Czemerajda, rzeczniczka przewoźnika. Start o godz. 6:45


O rezolucji parlamentu europejskiego na temat Polski Bartosz Kurek porozmawia o godz. 7:05 z Piotrem Apelem (Kukiz’15), o 7:35 z Kamilą Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), a  o 8:05 z Januszem Lewandowskim (PO).


Temat tzw. rajów podatkowych zostanie poruszony o godz. 8:35 w rozmowie z dr Karoliną Tetłak, adiunktem w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.


Ostatnim gościem Bartosza Kurka w jutrzejszym programie będzie prof. Władysław Duczko, archeolog z akademii humanistycznej im. A Gieysztora w Pułtusku. Tematem rozmowy będzie stan faktyczny wiedzy historycznej na temat chrztu Polski i postaci Mieszka I. Rozmowa rozpocznie się o 9:35.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze