Holandia: mężczyzna zatrzymany na lotnisku Schiphol nadal w areszcie

Świat
Holandia: mężczyzna zatrzymany na lotnisku Schiphol nadal w areszcie
PAP/EPA/Michel van Bergen

Mężczyzna, którego aresztowano we wtorek na lotnisku Schiphol w Amsterdamie w związku z doniesieniem o podejrzanym zajściu, pozostaje w areszcie - poinformowała w środę agencja Associated Press, powołując się na źródła policyjne. We wtorek doszło do ewakuacji komercyjnej części lotniska.

Jak powiedział przedstawiciel holenderskiej policji Alfred Ellwanger, nadal toczy się śledztwo mające ustalić, co dokładnie się wydarzyło, zanim przy wejściu do portu lotniczego doszło do aresztowania mężczyzny.

 

Jak pisze agencja AP w związku z bliżej niesprecyzowanym zajściem we wtorek około godz. 21.40 ewakuowano część komercyjną lotniska oraz znajdujący się w pobliżu hotel, a wejścia do portu lotniczego zostały obstawione przez uzbrojonych policjantów.

 

Funkcjonariusze przez cztery godziny patrolowali lotnisko. Dziesiątki pasażerów nie mogło w tym czasie dostać się do swoich aut, które zaparkowane były w zamkniętej ze względów bezpieczeństwa części portu lotniczego. Incydent nie wpłynął znacząco na funkcjonowanie samego lotniska. Przyloty i odloty odbywały się zgodnie z planem.

 

Wiadomo, że podejrzanego mężczyznę już przesłuchano, a jego bagaż został sprawdzony przez specjalnego robota pod kątem obecności materiałów wybuchowych. Według informacji przekazanych przez policję niebezpiecznych ładunków nie znaleziono.

 

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol to największe w Holandii międzynarodowe lotnisko.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie