B. szef ABW o akcji ekologów: to równie dobrze mogli być terroryści

Polska
B. szef ABW o akcji ekologów: to równie dobrze mogli być terroryści
Polsat News

- Akcja ekologów na budynku ministerstwa ochrony środowiska świadczy o tym, że te gmachy są źle chronione - powiedział były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Andrzej Barcikowski, komentując wczorajszą akcję Greenpeace. Na dach budynku ministerstwa w Warszawie weszło we wtorek kilkanaście osób. Zdaniem gościa Polsat News, trzeba "wprowadzić zasady ochrony budynków publicznych".

Były szef ABW dodał, że takie sytuacje, jak wtorkowa akcja ekologów, mają i dobrą stronę, gdyż wymuszają nowe rozwiązania, a jego zdaniem "będzie coraz bardziej niebezpiecznie i jakieś zasady ochrony budynków publicznych trzeba wprowadzać".

 

Zdaniem Barcikowskiego, niezbędne jest wciągnięcie do planu ochrony infrastruktury krytycznej także kościoły, które w Polsce mogą być narażone na zamach terrorystyczny.

 

- Jesteśmy w stanie pełzającej wojny, a (...) wyobrażamy sobie, że możemy tradycyjnymi metodami przed tym się bronić - powiedział gość Polsat News. Pytany, czy dojdzie do sytuacji, że przed kościołami staną barierki ochronne odpowiedział, że to jest możliwe.

 

- Oczywiście nie możemy popadać w przesadę, ale plany ochrony budynków, takich jak ministerstwa, musza istnieć - zauważył Barcikowski, dodając, że analizując akcję ekologów "dziś zadajemy sobie pytanie, jak to się stało?" - to jest nie do pomyślenia, bo to równie dobrze mogli być terroryści - stwierdził były szef ABW.

 

Polsat News

az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie