Zatrzymano trzech członków gangu handlującego bronią i narkotykami

Polska
Zatrzymano trzech członków gangu handlującego bronią i narkotykami
www.policja.pl

10 sztuk broni, 500 sztuk amunicji i siedem kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z CBŚP podczas akcji wymierzonej w gang handlujący narkotykami i bronią. Dotąd zatrzymano trzy osoby. Jak mówi rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, sprawa jest jednak rozwojowa.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią, materiałami wybuchowymi oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Aresztowano ich na trzy miesiące - powiedziała Hamelusz.

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Trzech członków gangu zatrzymali policjanci CBŚP z Lublina przy wsparciu funkcjonariuszy z Warszawy.

 

- Zabezpieczyliśmy przy nich 10 sztuk broni palnej, m.in. pistolety maszynowe Skorpion, dwa karabiny Mauser, 500 sztuk amunicji i 800 gramów plastycznego materiału wybuchowego z zapalnikiem; siedem kg amfetaminy i 100 gramów kokainy - dodała Hamelusz.

 

Zatrzymania w Warszawie i okolicach

 

Dwóch członków grupy "wpadło" na stacji benzynowej. - Akcja była bardzo dynamiczna. Mężczyźni zostali zatrzymani przy jednym z aut, użyto m.in. granatów hukowych. Byli całkowicie zaskoczeni - mówi nieoficjalnie jeden z policjantów.

 

Z raportu CBŚP wynika, że w 2015 r. w Polsce działało 190 grup specjalizujących się w różnego rodzaju przestępczości kryminalnej - m.in. wymuszeniach haraczy, rozbojach, przemycie i handlu bronią. Od kilku lat zmienia się jednak specjalizacja polskich grup przestępczych.

 

Tych zajmujących się typową przestępczością kryminalną (co było charakterystyczne m.in. dla lat 90.) jest mniej; przeważają gangi zajmujące się przestępczością ekonomiczną.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie