Nowy basen w Krakowie. Z ruchomym dnem

Polska
Nowy basen w Krakowie. Z ruchomym dnem
Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Jako rekompensatę za budowę w sąsiedztwie gigantycznej spalarni śmieci mieszkańcy Nowej Huty dostali w prezencie od samorządu basen za 12 mln zł. Obiekt ma ruchome dno, dzięki któremu częściowo można regulować jego głębokość.

Basen otwarto w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na osiedlu Handlowym. Mogą z niego korzystać uczniowie, a także mieszkańcy Krakowa.


Basen ma wymiary 25 na 16 metrów, głębokośc sięga od 110 do 180 cm wraz z dnem ruchomym (na połowie niecki, regulowana głębokość 0-120 cm). Regulacja głębokości lustra wody pozwoli na korzystanie z basenu także najmłodszym dzieciom. Obiekt wyposażony jest w specjalną windę ułatwiającą dostęp niepełnosprawnym .

 

Basen za zgodę na spalarnię


To jedna z inwestycji realizujących umowę społeczną zawartą pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Dzielnicą XVIII Nowa Huta jako kompensata za realizację Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów.


Spalarnię śmieci oddano do użytku w grudniu ubiegłego roku. W ciągu roku spali 220 tys. ton odpadów, zamieniając je w energię elektryczną. To jedna z pierwszych tak nowoczesnych spalarni w Polsce, jej budowa kosztowała 826 mln zł.

 

polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze