Szczecin: bus na telefon. Dowiezie mieszkańców w dogodne miejsce przesiadki

Polska
Szczecin: bus na telefon. Dowiezie mieszkańców w dogodne miejsce przesiadki
zditm.szczecin.pl

Od poniedziałku po ulicach Szczecina można poruszać się autobusem prawie jak taksówką. Ruszył projekt transportu na żądanie. Od poniedziałku do piątku, przez 10 godzin dziennie, mieszkańcy dzielnicy Podjuchy będą mogli wezwać busa pod wskazany przystanek. Ma to pomóc usprawnić komunikację miejską tam, gdzie dostęp do niej jest utrudniony.

W poniedziałek o godz. 7 wystartował pierwszy minibus z pętli w Podjuchach. Mieszkańcy wskazują, że transport na żądanie jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla dzieci i osób niepełnosprawnych.


Są jednak również tacy, którzy uważają, że opcja wzywania busa przez telefon nie jest najlepszym pomysłem. - Wydaje mi się, że powinny być ustalone godziny (przyjazdu autobusu - red.) - podkreślają.


Bus jednorazowo może zabrać 20 osób. O godzinie planowanej podróży będzie decydowało pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu za każdym razem mogą być różne, ponieważ start pierwszego kursu może być inny każdego dnia. W busie na żądanie można korzystać ze wszystkich form biletów, które obowiązują w Szczecinie.


"Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej - Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli właśnie, w 15 min." - napisano na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.


Pierwsze tygodnie funkcjonowania busa na żądanie będą miały charakter testowy. Zarząd dróg chce zebrać od korzystających z minibusa uwagi na temat funkcjonowania nowej linii. Pracownicy ZDiTM będą także patrolowali okolice i trasę jazdy autobusu oraz będą odpowiadać na pytania pasażerów.


W Szczecińskich Podjuchach transport miejski jest mocno ograniczony. Dlatego to właśnie na tym osiedlu jako pierwszym, wdrożono nowy program.


W maju ZDiTM planuje uruchomienie specjalnego portalu, dzięki któremu przejazd autobusem będzie można zamawiać także przez internet.

 

Polsat News, zditm.szczecin.pl, Fot. zditm.szczecin.pl

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze