Tylko skóra i kości. Zaniedbali psa, bo "dusił kury"

Polska
Tylko skóra i kości. Zaniedbali psa, bo dusił kury
Galeria zdjęć (6)

Wygłodzony, z zaawansowaną krzywicą przednich łap pies wegetował samotnie na jednej z posesji na terenie gminy Werbkowice w woj. lubelskim. Zwierzę uwiązane było do rozpadającej się budy na krótkim łańcuchu. "Widok był przerażający"- napisali na Facebooku członkowie Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Po ich interwencji sprawą zajęła się policja.

- Zgłoszenie dostaliśmy w piątek, 8 kwietnia. Prowadzimy dochodzenie w sprawie znęcania nad zwierzęciem, za co grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. 47-letnia właścicielka psa mówiła, że ma chorą matkę i nie miała czasu dla zwierzęcia - powiedziała polsatnews.pl asp. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

 

Dokarmiali sąsiedzi

 

Pies znajdował się w poprzednim miejscu zamieszkania jego właścicieli. Stracił sierść pod obrożą. Od wielu dni nie dostawał od właścicieli jedzenia i picia. Dokarmiali do okoliczni mieszkańcy. To właśnie oni wskazali inspektorom chełmskiej Straży Ochrony Zwierzą, gdzie mieszkają jego właściciele.  

 

"Na ich posesji zastaliśmy drugiego psa, stojącego w kojcu, w bardzo dobrej kondycji. Na pytanie, dlaczego jeden pies jest zadbany, a drugi w stanie zagrażającym życiu, właściciel stwierdził, że tamten dusi kury, dlatego też tam pozostał, a dokarmiają go sąsiedzi i przejezdni. Został wezwany patrol policyjny. W jego asyście odebraliśmy zwierzę natomiast właściciel zrzekł się do niego praw" - opisali swoją interwencję na Facebooku.

 

Pies trafił do lecznicy w Lublinie. Ma problemy z poruszaniem się, co - zdaniem weterynarzy - może wskazywać na ból towarzyszący podczas chodzenia.

 

Zwierzę zostało przekazane organizacji "Ratujemy Kundelki". Trafiło do schroniska w Warszawie. Według właścicieli ma 7 lat.

 

polsatnews.pl

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie