Biskupi za prawem do życia bez wyjątków i przeciw karaniu kobiet

Polska
Biskupi za prawem do życia bez wyjątków i przeciw karaniu kobiet
Polsat News

Polscy biskupi popierają wszelkie działania na rzecz całkowitej ochrony życia ludzkiego, jednocześnie są zdecydowanie przeciwni karaniu kobiet, które dopuściłyby się "zabicia swojego nienarodzonego dziecka" - takie stanowisko Episkopatu przekazał diecezjalnym duszpasterzom rodzin i doradcom życia rodzinnego ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin (KODR) KEP.

W swoim liście dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin (KODR) KEP wyraża podziękowanie za zaangażowanie w pracach nad stworzeniem projektu ustawy obywatelskiej całkowicie chroniącej życie.


"Projekt ustawy od początku był inspirowany troską o zapewnienie wszystkim dzieciom prawa do życia. Pragnęliśmy, aby w roku jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski i w 60. rocznicę Ślubów Jasnogórskich nasza Ojczyzna stała się wreszcie miejscem, gdzie godność każdego człowieka - także tego jeszcze nienarodzonego - będzie respektowana" - napisał ks. Drąg.


"Chcieliśmy razem obudzić wrażliwość wszystkich Polaków, wierzących i niewierzących, chcieliśmy zbudować ruch społeczny, który promowałby życie jako wartość niepodważalną i niezależną od jakości biologicznej dziecka" - zwrócił uwagę dyrektor KODR w liście.


Biskupi za zniesieniem trzech wyjątków dopuszczających aborcję


"Mając na uwadze pewne kontrowersje ks. abp Stanisław Gądecki, ks. bp Artur Miziński, ks. abp. Henryk Hoser i ks. bp Jan Wątroba przekazali dyrektorowi KODR swoją opinię, w której jednoznacznie opowiedzieli się za całkowitą ochroną życia dziecka. Sprzeciwili się jednocześnie propozycjom prawnym, które postulują odpowiedzialność karną kobiety, która dopuściłaby się zabicia swojego nienarodzonego dziecka" - podkreślono w liście.


Ks. Drąg zaznaczył, że po konsultacjach z księżmi biskupami może stwierdzić, że biskupi popierają "wszelkie działania duchowe, medialne i prawne zmierzające do całkowitej ochrony życia ludzkiego, a przez to do eliminacji z prawodawstwa polskiego trzech istniejących wyjątków, kiedy to można zabić dziecko nienarodzone".

 

KAI

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie