Sukces Polaków na mistrzostwach świata strongmanów

Sport
Sukces Polaków na mistrzostwach świata strongmanów
Polsat News

Podczas zawodów przenoszą 700-kilogramowe konstrukcje i ścigają się z 500-kilogramowymi ciężarami. Gośćmi "Nowego Dnia z Polsat News" byli jedni z najsilniejszych ludzi na świecie: Grzegorz Skowroński, mistrz świata strongman w kategorii wagowej 105 kg, Mateusz Kieliszkowski, mistrz z 2014 roku i Przemysław Czuba, prezes Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl.

Polacy wrócili z rozgrywanych niedawno w USA mistrzostw świata Arnold Strongman Classic 2016 ze złotym i brązowym medalem.

 

- To jedno z największych wydarzeń multisportowych na świecie. Liczba uczestników sięga kilkunastu tysięcy, bo rozgrywanych jest tam wiele dyscyplin. Strongman jest jedną z pięciu najważniejszych - powiedział Przemysław Czuba, prezes Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl.

 

By wystąpić w zawodach, trzeba przejść przez kilka etapów eliminacji. - Nie ma przypadku. Do Stanów Zjednoczonych jadą tylko i wyłącznie najlepsi. Jesteśmy wskazywani jako przykład sukcesu, bo co roku o najważniejsze miejsca bijemy się tylko my i Amerykanie - stwierdził Czuba w rozmowie z Joanną Górską.   

 

Arnold Strongman Classic to jedne z najbardziej prestiżowych na świecie zawodów dla siłaczy. Rozgrywane są na przełomie lutego i marca w USA. Do udziału w nich zapraszani są najlepsi światowi zawodnicy. Rywalizacja trwa dwa dni.

 

 

Konkurencje w Arnold Strongman Classic są przygotowane tak, aby zawodnicy użyli maksymalnej, czystej siły. Niedozwolone jest używanie klejów i elastycznych kostiumów. Ciężary i obciążenia są ogromne, a dominują konkurencje statyczne.

 

Polsat News

 

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie