Konserwatyści w PE przygotują własny projekt rezolucji o Polsce

Świat
Konserwatyści w PE przygotują własny projekt rezolucji o Polsce
Flickr/© European Union 2016 - European Parliament

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie, do której należy PiS, przygotuje własny projekt rezolucji o sytuacji w Polsce - poinformował w piątek rzecznik tej frakcji James Holtum.

- Zawsze mieliśmy bardzo spójne stanowisko, gdy Komisja Europejska zajmowała się w sytuacją wewnętrzną w poszczególnych krajach - powiedział Holtum na konferencji prasowej w PE w Brukseli.

 

Jak dodał, EKR nie uważa, by przygotowywana przez większość grup politycznych rezolucja PE krytyczna wobec polskiego rządu "mogła stanowić konstruktywne podejście". - Planujemy wniesienie własnego projektu rezolucji - poinformował.

 

Holtum przypomniał, że wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził Polskę i planuje kolejną wizytę. Przekazał również, że Timmermans twierdzi, iż prowadzi z polskim rządem konstruktywny dialog.

 

Głosowanie w środę

 

W środę Parlament Europejski ma głosować nad rezolucją wzywającą polski rząd do przestrzegania opinii Komisji Weneckiej w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym i publikacji jego wyroków, a także wzywającą Komisję Europejską do działań, które zapewnią rozwiązanie kryzysu wokół TK.

 

Negocjacje nad wspólnym tekstem rezolucji prowadzi kilka grup politycznych, w tym dwie największe: Europejska Partia Ludowa i socjaliści.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie