Szwecja ma specjalny numer telefonu dla cudzoziemców

Świat
Szwecja ma specjalny numer telefonu dla cudzoziemców
YouTube.com/stfturist

Na ten pomysł wpadła Szwedzka Organizacja Turystyczna. Po wybraniu numeru +46-771-793-336 i uzyskaniu połączenia, system komputerowy łączy dzwoniącego obcokrajowca z losowo wybraną osobą - Szwedem, który zgłosił się do udziału w projekcie. Osoba ta chętnie odpowiada na wszelkie pytania dotyczące Szwecji. My, jako redakcja polsatnews.pl, połączyliśmy się z Johnem i rozmawialiśmy z nim po angielsku.

Mogą dzwonić wszyscy ci, którzy chcieliby zapytać m.in. o to, jak do Szwecji się dostać, co można tam zobaczyć i warto zwiedzić. - Jestem dumny z mojego kraju, dlatego zgłosiłem się do projektu - powiedział John.

Ponieważ projekt ruszył dopiero w środę, przyznał, że jest to pierwszy telefon, jaki w tej sprawie odebrał, ale ma nadzieję, że będzie ich więcej.

 

Przyznał, że bardzo czeka na "rozmowę z osobami żywo zainteresowanymi jego krajem i chętnie postara się im pomóc". Dodał również, że będzie odbierał zawsze wtedy, gdy tylko będzie to możliwe. Gdy zadzwoniliśmy, właśnie wychodził z pracy.

 

 

 

Król Szwecji Karol XVI Gustaw chyba nie odbierze

 

- Chcemy pokazać unikalną i autentyczną Szwecję. Kraj, który warto odwiedzić m.in. ze względu na rozbudowaną ofertę turystyczną oraz bogate dziedzictwo kulturowe - powiedział Magnus Lind ze Szwedzkiego Towarzystwa Turystycznego. - Dumę, ale i wiedzę o Szwecji, chcielibyśmy zwiększyć zarówno w kraju, jak i za granicą - dodał.

 

Zdaniem przedstawicieli organizacji, pierwszym krokiem do osiągnięcia tych celów jest właśnie założenie państwowego numeru telefonu. "Do pomocy jako krajowa infolinia zgłosić może się bowiem nieograniczona liczba obywateli" - poinformowano.

 

- W czasach globalnej cyfryzacji rozmowa dwojga ludzi staje się coraz ważniejsza. Dlatego jako pierwszy kraj na świecie dajemy naszym obywatelom możliwość wypowiedzenia się, wyrażenia siebie, oraz dania wskazówek co w naszym kraju warto robić - stwierdził Lind.

 

 

polsatnews.pl, thelocal.se

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie