Ranking FIFA: Polska na 27 miejscu. Najwyżej od ośmiu lat

Sport
Ranking FIFA: Polska na 27 miejscu. Najwyżej od ośmiu lat
pzpn

Reprezentacja Polski zajmuje 27. miejsce w najnowszym rankingu FIFA. W porównaniu z poprzednim zestawieniem biało-czerwoni awansowali o cztery pozycje. Podopieczni selekcjonera Adama Nawałki zajmują najwyższe miejsce od maja 2008 roku, gdy również byli na 27. pozycji. Liderem została Argentyna, a na drugą pozycję spadła Belgia. Na trzecią lokatę zaś przesunęło się Chile.

Reprezentacja Polski rozegrała w marcu dwa spotkania towarzyskie. Najpierw w Poznaniu biało-czerwoni pokonali Serbię 1:0, by trzy dni później wygrać z Finlandią aż 5:0. Efekty świetnej postawy reprezentacji Polski widzimy w najnowszym rankingu FIFA, w którym nasza drużyna narodowa zajmuje 27. miejsce.

 

W porównaniu z marcowym rankingiem, biało-czerwoni awansowali o cztery lokaty. Na czele rankingu jest Argentyna, a pozostałe miejsca na podium zajmują Belgia oraz Chile. 

Jeżeli chodzi o rywali Polaków na EURO 2016, piąte miejsce zajmuje reprezentacja Niemiec (spadek o 1 pozycję), Ukraina uplasowała się na 22. pozycji ( awans o 5 miejsc), a tuż przed reprezentacją Polski jest Irlandia Północna ( awans o 2 miejsca). Kolejny ranking zostanie opublikowany 5 maja. 

Ranking FIFA (stan na 7 kwietnia 2016):


1. Argentyna
2. Belgia
3. Chile
4. Kolumbia
5. Niemcy
[...]
22. Ukraina
[...]
26. Irlandia Północna
27. POLSKA

 

laczynaspilka.pl

az/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze