Ponad milion wniosków i pierwsze wypłaty 500 zł na dziecko

Polska

Najszybciej z wdrożeniem programu poradzili sobie urzędnicy z Katowic. Pięćset złotych w portfelu ma tam już 111 rodzin, które otrzymały pieniądze na 165 dzieci. W sumie wypłacono 81 tys. zł. W tydzień funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" liczba złożonych wniosków o świadczenie przekroczyła milion. 730 tys. wniosków złożono w urzędach, resztę przez internet. Materiał Wydarzeń.

W Katowicach wypłacono do tej pory 81 tys. zł. Jak mówi Maciej Stachura, rzecznik urzędu miasta wnioski o 500 zł złożyła 1/3 uprawnionych do tego katowickich rodzin.

 

Urzęnidcy przypominają, że ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Jeśli zostanie złożony do lipca, rodzice dostaną wyrównanie świadczenia od kwietnia.

 

Wsparcie dla 2,7 mln rodzin

 

Programu ruszył 1 kwietnia. Rodzice dostają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a te mniej zamożne - również na pierwsze.  

 

Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci. Do końca 2016 r. program ma kosztować państwo 17 mld zł. W kolejnych latach ponad 22 mld zł.

 

Polsat News

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie