Kobiety z całego świata wspierają Polki w akcji "Odzyskać wybór" ws. aborcji

Świat
Kobiety z całego świata wspierają Polki w akcji "Odzyskać wybór" ws. aborcji
Facebook.com/Le Planning Familial

Internetowa akcja "Okaż solidarność z polskimi kobietami", która została zorganizowana przez ASTRA Network, zyskuje w internecie coraz większe poparcie. Kobiety na całym świecie wrzucają pod hasztagami #ShowsolidaritywithPolishwomen oraz #ReclaimChoice zdjęcia, na których wyrażają swój sprzeciw wobec projektu ustawy całkowitego zakazu dokonywania aborcji w Polsce. Symbolem poparcia jest wieszak.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej, autorstwa Fundacji Pro-prawo do życia, który trafił do marszałka Sejmu, ma wprowadzić całkowity zakaz aborcji, również jeśli ciąża zagraża zdrowiu kobiety. W projekcie znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe, prawne możliwości aborcji.

 

Wieszaki symbolem możliwości wyboru

 

Na większości zdjęć wrzucanych do sieci w ramach akcji "Okaż solidarność z polskimi kobietami", gdzie zamieszczane są słowa wsparcia  dla tej części Polek, zdaniem których aborcja w Polsce powinna być legalna, zobaczyć można wieszaki.

 

Wieszak, którym w przeszłości ciężarne kobiety próbowały same dokonać aborcji, stał się bowiem symbolem walki z całkowitym zakazem usuwania ciąży.

 

Wsparcie z zagranicy

 

"Solidarność z polskimi kobietami" - głoszą napisy trzymane przez kobiety na zdjęciach. Tutaj organizacja CHOICE for Youth and Sexuality z Holandii.

 

 

Wsparcie akcji "Odzyskać wybór" wyrazili także członkowie działającej w 170 krajach świata, Międzynarodowej Organizacji Planowania Rodziny.

 

 

Feministyczna organizacja Le Planning Familial popiera prawo kobiet do decydowaniu o przeprowadzeniu aborcji.

 

 "Nasz zespół okazuje solidarność z polskimi kobietami" - napisali przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów.

  

 

Artykuły, o tym, że planowane jest zaostrzenie ustawy aborcyjnej w Polsce, a także materiały opisujące niedzielne protesty, pojawiły się m.in. w gazetach "The Guardian" i "The Independent".

 

polsatnews.pl

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie