Handlowali pirackimi grami. Przejęli ponad pół miliona złotych

Polska
Handlowali pirackimi grami. Przejęli ponad pół miliona złotych
policja.pl

Policjanci z Krakowa rozbili w czwartek grupę przestępczą, która od kilku miesięcy sprzedawała przez internet nielegalne kopie gier na konsole znanej światowej marki. W sprawie zatrzymano cztery osoby, w tym 29-latka podejrzanego o kierowanie grupą.

Funkcjonariusze weszli jednocześnie do czterech mieszkań na terenie Krakowa i woj. podkarpackiego, zabezpieczając konsole do gier, komputery oraz pieniądze - 513 tys. złotych.

 

Namówił kolegów

 

Wszystkim kierował 29-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna nakłonił znajomych w wieku 29, 27 i 25 lat, aby na swoje dane osobowe założyli rachunki bankowe oraz konta na serwisie aukcyjnym. Następnie mieli przekazać mu karty płatnicze oraz dostęp do kont.

 

Kierujący grupą nabywał na zagranicznych serwerach pirackie wersje gier płacąc za nie od 2 do 10 dolarów za sztukę. Później sprzedawał je poprzez założone konta aukcyjne. Uzyskane w ten sposób pieniądze wypłacał z bankomatów, jednorazowo do 20 tys. złotych. Od sierpnia 2015 do marca 2016 roku cyberprzestępca sprzedał nielegalne wersje gier za kwotę co najmniej 600 tys. złotych.

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzut z art. 116 ust. 3 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

 

polsatnews.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze