Próbował przejechać policjantkę. Policja zatrzymała go przy innym wykroczeniu

Polska
Próbował przejechać policjantkę. Policja zatrzymała go przy innym wykroczeniu
Polsat News

Zatrzymała drugiego z mężczyzn, którzy w połowie lutego próbowali włamać się do samochodu na Saskiej Kępie w Warszawie. Jeden z nich został zatrzymany na miejscu. Drugi uderzył policjantkę i uciekł próbując ją przejechać autem. Teraz 34-letni Maciej B. wpadł w Wołominie podczas legitymowania, został tymczasowo aresztowany.

W połowie lutego dwóch mężczyzn usiłowało ukraść mazdę z ul. Paryskiej na Saskiej Kępie. Interweniujcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 36-letniego Szymona T., został obezwładniony i zatrzymany. Drugi uderzył mocno w twarz policjantkę, a później próbował ją przejechać uciekając citroenem.

 

Plicjantka oddała kilka strzałów w jego kierunku.  Porzuconego citroena, którym zbieg odjechał, odnaleziono. Ranna funkcjonariuszka trafiła do szpitala. - Miała rozcięty łuk brwiowy i trzeba było założyć jej kilka szwów - powiedział asp. szt. Mariusz Mrozek.

 

Wpadł przy wykroczeniu

 

Policjanci po przesłuchaniu Szymona ustalili dane jego wspólnika i rozpoczęli poszukiwania.

 

34-letni Maciej B. wpadł w ręce policjantów powiatu wołomińskiego podczas legitymowania w związku z popełnieniem przez niego wykroczenia - poinformowała policja.

 

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu.

 

pragapd.policja.waw.pl

wjk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie