O piśmie ministra sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego w programie "To był Dzień" w Polsat News o 20:00

Polska
O piśmie ministra sprawiedliwości  do Trybunału Konstytucyjnego w programie "To był Dzień" w Polsat News o 20:00
Polsat News

Minister Zbigniew Ziobro napisał, że w związku z nadsyłanymi zawiadomieniami o rozpoznawaniu spraw przez Trybunał Konstytucyjny "zmuszony jest poinformować, że Prokurator Generalny nie może uczestniczyć w tego rodzaju działaniach Trybunału". W programie "To był Dzień" w Polsat News gościem Marka Kacprzaka będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

- Trybunał Konstytucyjny nie stosuje się do obowiązującego prawa: ustawy i konstytucji, a więc jego orzeczenia nie mają mocy. Prokurator Generalny nie może uczestniczyć w tego rodzaju działaniach, bo legitymizowałyby działanie, które jest poza porządkiem prawnym w Polsce - tłumaczył Zbigniew Ziobro.


Wiceminister Patryk Jaki skomentuje też projekt usunięcia ponad 500 pomników wdzięczności Armii Czerwonej, wzniesionych w Polsce po II wojnie światowej, a także zapowiedź zbadania polskich wątków publikacji "Panama Papers".


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Marek Kacprzak przedstawi je w programie.

 

 

 

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie